| Strona główna | Kontakt|
O mnie Jak do nas dojść Promocje
 
ZAKRES USŁUG


Fryzury komunijne

Komunia to ważne przeżycie duchowe dla kazdego dziecka. Młode damy marzą aby po raz pierwszy wystąpić w ładnej fryzurce np. koczku, loczkach. Trzeba pamiętać aby fryzura współgrała z resztą stroju i stroikiem.


Więcej

Jeśli buźka jest okrągła, źle będą wyglądać wszystkie fryzury na komunię, które ją optycznie poszerzą. Unikajmy więc w tym wypadku na przykład nastroszonych loczków, spływających po obu stronach twarzy. Fryzury komunijne muszą komponować się z rodzajem sukni. Przy skromnej albie kaskada francuskich loków, spływających spod strojnego czółka wyglądać będzie pretensjonalnie, a taka fryzura na komunię wywoła jedynie pobłażliwe uśmieszki. Jeśli dziecko ma długie, gęste włosy, radzimy wybierać klasyczne fryzury komunijne. Francuski warkocz, korona z warkoczy lub włosy zebrane z czoła i swobodnie spływające z tyłu, to są najefektowniejsze fryzury na komunię w takich przypadkach. Jeśli już kupiliśmy wianek, należy dobrać fryzury komunijne do jego kształtu i charakteru. Do strojnego, bogatego w ozdoby wianka pasują proste fryzury na komunię, w przypadku małego stroiku, można pomyśleć nad bardziej efektownymi rozwiązaniami. Pamiętajmy, żeby fryzury na komunię były trwałe, żeby przetrwały cały dzień. I jeszcze uwaga - komunia ma być przeżyciem duchowym i źle będzie, jeśli fryzury komunijne staną się najważniejszym punktem tego dnia.

Dodatki do włosów Dodatki do włosów stanowią bardzo ważny element komunijnej fryzury dziewczynki. Pozwalają upiąć i utrzymać włosy, stanowią dopełnienie wianka lub stroika. Dodatki do włosów mogą także zastępować tradycyjny wianek, co jest ostatnio dość popularne. W tym wypadku proponujemy dodatki do włosów z kwiatów świeżych i sztucznych. Oryginalne, pełne wdzięku dodatki do włosów ze świeżych kwiatów kupowane w kwiaciarni, są specjalnie preparowane i nie więdną w ciągu całego dnia. Na ogół od razu mają przytwierdzone spinki lub wsuwki, ułatwiające wpięcie we włosy. W dalszym ciągu modne i popularne są dodatki do włosów w postaci malutkich spinek ze sztucznych różyczek lub kwiatów jabłoni. Do atłasowej , eleganckiej sukni można wybrać odpowiednie dodatki do włosów, również wykonane z atłasu i ręcznie wyplatane. Ten rodzaj ozdób pasuje także do skromniejszego stroju, na przykład do alby. Inne dodatki do włosów, popularne na komunię, to ozdobne grzebienie, służące do podtrzymywania fryzury z jednej lub obu stron, a także różnorodne, ozdobne wstążki i tasiemki. Takie ozdobne dodatki do włosów można wpleść w warkocz, podkreślając jego urodę, albo przewiązać nimi francuskie loki, mogą też stanowić dopełnienie krótkich fryzur. Jak widać dodatki do włosów pełnią ważną rolę w układaniu fryzur komunijnych. Pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru. Zbyt duża ilość i różnorodność elementów ozdobnych może zniszczyć cały efekt!
ul. Kupiecka 5,
65-000 Zielona Góra
tel. 068 324 44 43 / 0 600 853 431 Email: martafrackowiak@martafrackowiak.pl
Salon czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 18:00 (przerwa 13-14), w soboty w godz. 10:00 - 14:00